26 november 2011, 15:40
|
#1
|
Vreemdeling
Geregistreerd: 3 november 2008
Berichten: 76
|
N-VA krijgt nota Di Rupo te pakken en buist hem (wat ook Europa zal doen)
Citaat:
De N-VA heeft de hand kunnen leggen op het BAFO, het 'best and final offer' van Elio Di Rupo om de overheidsfinanciën te saneren. Daaruit blijkt volgens de partij van Bart De Wever dat Di Rupo dit wil doen met 75 procent nieuwe inkomsten.
Vorige week zondag pakte formateur Di Rupo uit met zijn ultieme voorstel dat vervolgens door Open Vld werd verworpen wegens te weinig besparingen en te weinig sociaaleconomische hervormingen. Daarna heette het dat de Vlaamse liberalen zich vergissen, dat Di Rupo belangrijke stappen richting Alexander De Croo zette, dat hij met meer besparingen dan met nieuwe belastingen werkt.
De N-VA heeft ondertussen de hand weten te leggen op het finale bod van Di Rupo. Een analyse door de studiedienst brengt de partij tot de volgende vaststellingen.
1. Voor de begroting 2012 worden er voor 10.987 miljoen euro maatregelen genomen, tegen 2014 loopt dat op tot 20.744 miljoen euro. Dat geld komt van extra inkomsten (56,11% in 2012 en 42,07% in 2014), besparingen (18,99% en 14,69%), lagere intrestlasten omdat de schuld zou verminderen (1,71% en 4,71%), een bijdrage door de deelstaten in de pensioenlasten van hun personeel (0,81% en 0,56%), een extra inspanning van de gewesten en gemeenschappen (3,64% en 21,69%), een lagere groeinorm in de gezondheidszorgen (16,19% en 13,05%) en terugverdieneffecten (2,55% en 3,24%).
2. Nu al moet men vrezen dat de begroting 2012 niet zal kloppen; en dit omwille van verschillende redenen.
- België moet volgend jaar 18 procent van zijn schuld herfinancieren en de rentelasten lopen snel op.
- Een economische groei van 0,8 procent is een overschatting.
- Nieuwe belastingen zullen het consumentenvertrouwen aantasten en bedrijven zullen investeringen uitstellen. Dat is slecht voor de inkomsten van de staat.
3. De sociaaleconomische hervormingen (vervroegd pensioen, brugpensioen, wachtuitkeringen, werkloosheid) stellen weinig voor. Ze zullen er niet voor zorgen dat meer mensen werken en dat langer blijven doen. Daardoor zullen er ook geen terugverdieneffecten zijn. Bovendien wordt er niet gesproken over de loonindexering.
4. Voor de N-VA staat het dan ook nu al vast dat de Europese Commissie ons land in januari zal buizen voor haar begrotingsbeleid en een boete van 700 miljoen euro zal moeten betalen. Daarom herhaalt de N-VA haar aanbod voor een noodregering.
ED
|
http://www.gva.be/nieuws/binnenland/...buist-hem.aspx
Het zal mooi worden ..., de kans is inderdaad wel reeël dat de Europese Commissie de nota zal buizen, dan nog eens 700 miljoen euro extra die gezocht moet worden om die boete te betalen.
|
|
|