Meerderheidspositie Vlamingen omgebogen in minderheidspositieVerdeling ministerposten: Vlaanderen moet de kelk tot op de bodem ledigenHet akkoord over de verdeling van de ministerposten dreigt de zoveelste slag te zijn in het gezicht van de Vlamingen. Nadat Vlaanderen reeds buitenproportioneel werd benadeeld in het communautaire luik, de begroting, de financieringswet, justitie én asiel en migratie, lijken CD&V, Open VLD en SP.A de kelk tot op de bodem te ledigen door naast hun Vlaamse parlementaire minderheid ook een minderheid te vormen in de ministerraad.
Met 6 Vlaamse ministers op een totaal van 13 wordt onze kwantitatieve meerderheid immers schaamteloos opzijgeschoven. De compensatie van 4 staatssecretarissen zijn hierbij enkel een doekje voor het bloeden. Zij fungeren immers als uitvoerders van hun ministeriële kabinetten, waar de Franstaligen in de meerderheid zijn.
Europees president Herman Van Rompuy zei hierover in 2007 nog het volgende: “Ik weet dat sommigen met het idee spelen om een regering te vormen die geen meerderheid in Vlaanderen heeft. Een regering die alleen een meerderheid in Wallonië heeft, speelt met vuur. Ik spreek nu in het belang van het land: dat is staatsgevaarlijk”. Ook ontslagnemend premier Leterme verzette zich een aantal jaren terug nog met klem tegen een dergelijke regering: “Een Vlaamse minderheidsregering? Dat zal niet passeren. Dat zullen we bevechten ter land ter zee en in de lucht. Van de Panne tot in Opgrimbie.” Dat diezelfde CD&V nu net het tegenovergestelde doet én er daarenboven voor zorgt dat de Vlamingen een minderheid vormen in de ministerraad, geeft nog eens aan hoe weinig de woorden van CD&V nog waard zijn.
Opvallend is tevens dat de PS naast het premierschap een aantal sleutelposities krijgt wat betreft de uitgaven: Sociale Zaken en Volksgezondheid. In tijden van drastische besparingen belooft dat weinig goeds. Vlaams Belang-voorzitter Bruno Valkeniers reageerde dan ook ontzet: “Di Rupo lijkt de rattenvanger van Hamelen wel. CD&V, SP.a en Open VLD lopen vrolijk in de pas, verleidt door enkele ministerposten. De vernedering is hiermee compleet."
De Franstaligen halen hun slag over de gehele lijn thuis waardoor de triomftocht compleet is. Het laatste schaamlapje van CD&V, Open VLD en SP.a is bij deze weggevallen. Meer dan ooit dicteert de Franstalige minderheid de wet in dit land.
Joris Van Hauthem
Woordvoerder
Bron:
politics.be