Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul
Nu als je de groene golf perfect wilt doen werken MIcele, dan moeten alle lichten op dezelfde afstand van elkaar staan, op een ringweg van 10km bvb met 10 lichten, moet je de 10 lichten synchroniseren zodat de groep van 1km lichten na bvb 30 seconden allemaal verspringen, zodat de vloot kan vlot doorrijden.
|
Hoeft niet Paul, je kan de verkeerslichten die van de afstandsnorm in de reeks afwijken een kleine aanpassing geven zodat de groene golf toch perfect werkt. Met een
extra inductielus voor dat (die) afwijkend(e) verkeerslicht(en) is dat simpel te doen. Met een moderne inductielus kan men een 7-tal parameters meten (incl. snelheid), men kan zelfs het verschil tussen een Lijnbus en een Vrachtwagen meten, elk soort voertuig (ook moto) geeft namelijk een typische inductieimpuls. (ik kan je de Duitse bron geven).
Men kan ook de groene Golf voortdurend variëren van verkeerslicht tot verkeerslicht, ttz naargelang de drukte in de zijweg, staat er daar geen voertuig of maar eentje net aangekomen, aan die zijweg (gemeten door inductielus op die zijweg) is dat licht permanent of wat langer rood, logisch toch.
Zo kan men de verkeerstroom op hoofdbaan ook nog wat langer groen geven als het daar nog drukker is (in de spits, men telt de auto´s per tijdseenheid met elke standaardinductielus aan elk verkeerslicht).
Citaat:
Nu je weet perfect dat in Belgie dat nergens het geval is.
|
Hoeft dus helemaal niet, er staan Nederlandse en Duitse studies op het net van veel moeilijkere ringen en wegen als Hasselt (vb Weert) en daar doet men het wel en met succes.
Maar in Nederland en Duitsland heeft men daar ook wat kleingeld voor over. Alhoewel men op stadsringen altijd de prioriteit geeft aan het openbaar vervoer, ttz de (tragere) stadsbussen moeten er vooral voordeel bij halen, daarom zet men de V-groene golf op zulke stadsringwegen 10-20 kmh lager als ontworpen voor de auto´s.
Anders is het dan op snellere 2+2 wegen in Nederland/D waar de 100 kmh snelle snelbussen rijden daar kan men de Golf op 80 of zelfs 90 kmh houden.
Citaat:
Dus het evolg van een groene golf is gewoon dat er in één richting een groene golf is en in de andere richting een niet werkzame groene golf.
|
Onzin Paul, gans Europa doet het wel en Belziek zoekt weer excuses ?
Zoek je ook excuses Paul die geen steek houden ?
Als men er geen prioriteit van maakt, lees geen geld in Belziek, werkt het niet zeker en zoekt men excuses ?
Citaat:
Dus nogmaals, een groene golf werkt eigenlijk maar bij een richtingsverkeer volgens mij... of anders moet je keuzes maken voor dominante verkeersrichting...
|
Hoezo bij eenrichtingsverkeer ? groen licht voor de hoofdbaan geld voor de 2 richtingen. En natuurlijk moet je keuzes maken in het voordeel voor de zeer drukke baan, wat had je anders gedacht ?
Of dacht je dat één persoon met zijn brommertje uit de zijweg net voor de aanstormende hoofdpulk plots voorrang krijgt op een 200-tal mobilisten ? Neen Paul net achter de hoofdpulk als er nog een taffelaar aankomt mag net dat ene brommertje snel oversteken (heel kort groen vanuit de zijweg)
Of lees dit gewoon, Crevits wil natuurlijk de goedkoopste spulletjes.
Citaat:
Vlaams minister van Mobiliteit Hilde Crevits (CD&V) kondigde vorige week nog aan dat ze in heel Antwerpen slimme verkeerslichten wil plaatsen die zich automatisch afstellen op basis van de spitsuren. 'Goed idee, maar een groene golf is goedkoper en kan sneller ingevoerd worden', zegt Smagghe. 'Het kan heel eenvoudig door de lichten zo te synchroniseren dat de verkeersstroom met auto's groen krijgt als ze het volgende licht naderen.'
|
of vertrek van Wikipedia staan ook voldoende refertes in:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Groene_golf
http://de.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%BCne_Welle
http://en.wikipedia.org/wiki/Green_wave
Ik citeer
Groenfase extra voor Groene golf
Citaat:
Groenfase is een term uit de verkeersregeltechniek.
De groenfase is de tijd dat de verkeerslichten voor een bepaalde groep van richtingen (ook wel signaalgroep genoemd) op groen staat.
De tijdsduur van de groenfase is afhankelijk van de instelling in de verkeerslichtenregeling en de aan- of afwezigheid van verkeer op het kruispunt. De groenfase kent een minimale groentijd (garantiegroentijd) van meestal 5 tot 7 seconden. De groenfase wordt verder bepaald door:
het afbouwen van het 1e deel van de wachtrij
de aanwezigheid van verkeer op enige afstand van het kruispunt (groenverlenging)
het groen houden als gevolg van een naderende peloton voertuigen (koppeling)
het groen houden omdat er geen conflicterend verkeer aanwezig is (wachtstand groen)
het groen houden in de "schaduw" van een andere signaalgroep die groen heeft
het groen houden vanwege prioriteitsingrepen (bijvoorbeeld busbeïnvloeding)
het groen houden vanwege de aanwezigheid van voertuigen in de dilemmazone aan het einde van de groenfase (veiligheidsgroen)
Groene golf
Werking van een groene golf
Een groene golf is een term uit de verkeerskunde en houdt in dat verkeer (meestal automobilisten, maar vaak ook openbaar vervoer en soms zelf fietsers) op een verkeersweg met meerdere verkeerslichten kunnen doorrijden zonder te hoeven te stoppen (elk licht staat op groen bij het passeren). Dit wordt gerealiseerd door de cyclus van de verkeerslichten aan elkaar te koppelen en aan te passen aan de gemiddelde rijsnelheid.
Doel van een groene golf is niet alleen snelheidswinst voor automobilisten (die is relatief gering omdat er ook dwarsverkeer is; de starre golfafstelling kost bovendien capaciteit en dus wachttijd) maar vooral veiligheid: reductie van het stressniveau waardoor meer alertheid mogelijk is op gevaarlijke momenten. Ook kunnen groene golven de routekeuze van automobilisten beïnvloeden zodat bijvoorbeeld woonstraten autoluwer worden. In Duitsland worden vaak in combinatie met een 'Groene Golf' verkeersborden getoond die de snelheid aangeven om bij het volgende verkeerslicht ongestoord door te kunnen rijden.
Groene golven zijn vaak lastig te realiseren, omdat niet altijd een (drukke) kruisende weg op de groene golf-cyclus kan of mag worden aangepast.
[bewerken] VoetgangersOok voor tweedelige voetgangersoversteekplaatsen is een groene golf mogelijk. Wanneer een voetganger de middenberm van de oversteek heeft bereikt, is het verkeerslicht zo ingesteld dat het gelijk op groen springt. Ook wordt hierbij rekening gehouden met langzame voetgangers (ouderen, gehandicapten etc.) om te voorkomen dat mensen teruglopen bij het zien van rood licht. De groenfase is dan zo ingesteld, dat voetgangers over de helft van de oversteek kunnen komen.
[bewerken] Openbaar vervoerVooral in bebouwd gebied zijn groene golven voor autoverkeer erg hinderlijk en kostbaar voor bussen en trams. Die moeten immers tussen de kruispunten meestal stoppen bij haltes. Het tijdsbeslag van remmen, stoppen en weer optrekken is meestal net iets langer dan de golfgroentijd, zodat bussen en trams systematisch nét bij rood aankomen en dan de gehele roodtijd moeten wachten. Extra probleem is de verstoring van de regelmaat. Trams en bussen die iets te vroeg zijn zullen minder passagiers op de halte treffen waardoor de kans dat ze nét "de golf halen" toeneemt. Te vroege voertuigen worden daardoor nog vervroegd en treffen daardoor steeds minder passagiers. Gevolg is het "Roskes-effect", genoemd naar verkeerskundige Rob Roskes (1979): de meeste reizigers staan, na langer dan het theoretische halve interval wachttijd, in de traagste voertuigen en doen langer dan het gemiddelde voertuig over de rit. Een waarschijnlijk onderschat gevolg kan ook zijn dat de groene golf de dominantie van de auto in het verkeersbeleid extra accentueert, waardoor het gevoel "OV is voor losers" wordt versterkt.
In moderne verkeerslichtinstallaties kunnen vaak via zgn. verkeerslichtbeïnvloeding de "kop" en/of de "staart" van de golf in de tijd iets worden verschoven, zodat kortstoppende bussen en trams het volgende licht "nét nog halen", en langstoppende vervroegd profiteren van de volgende golf. Het terechtkomen in de volgende golf kan ook worden bevorderd door halten alternerend voor en na kruisingen te leggen (nul of twee halten per wegvak) zodat men óf met de golf meerijdt óf een tweede maal stopt gedurende de roodtijd.
Verkeerslichtoponthoud bepaalt ca. 91% van de rittijdspreiding in bebouwd gebied (onderzoek HTM Den Haag) en kost aan onrendabele chauffeur- en voertuiginzet meer dan een miljard euro per jaar.
Zie ook het artikel over groenfase
|