Los bericht bekijken
Oud 9 januari 2012, 01:36   #1
-Jo-
Banneling
 
 
Geregistreerd: 12 januari 2011
Locatie: Brugge
Berichten: 6.158
Standaard Koop nog eens Amerikaanse defensiebrol, aflevering 4977

Halverwege december lekte een rapport uit van het Pentagon, waarin de nieuwe F-35 straaljager (aan de Europese NATO-slaafjes voorgesteld als F-16 opvolger) zowat met de grond gelijk gemaakt wordt: opnieuw ernstig stijgende kosten, structurele technische /ontwerpproblemen (oa slecht geplaatst kielvlak) en erbovenop een geheim gehouden ernstig gebrek, wat volgens de meeste experts wijst op problemen met de stealth-eigenschappen (verminderde zichtbaarheid voor radar). In het rapport werd berekend dat het ontwikkelen, aanpassen en wegwerken van de fouten + onderhouden voor 50 jaar van de F-35 vloot, zou neerkomen op een duizelingwekkend bedrag van 1000000000000 dollar, zijnde 1 biljoen dollar.

Belgistan heeft -nog een geluk- ten tijde van Flahaut op defensie geweigerd om mee te stappen in de ontwikkeling van de jet en misschien later (hopelijk nooit) toestellen "off the shelf" aan te kopen. Als het van oelewapper De Crem had afgehangen, zaten we al opgescheept met die Amerikaanse bucht! In NL beklaagt men het zich meer en meer nog maar eens te zijn bedrogen door de yanks. NL wordt graag bedrogen door hun grote bondgenoot. Destijds aanvaardde de koninklijke hoerenloper prins Bernhard al steekpenningen van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Lockheed voor de aankoop van de vliegende doodskisten Starfighter F-104 en ook aan de aanschaf van P-3 Orion patrouillevliegtuigen zat een reukje. De vervanging van de verouderde Centuriontanks liep in NL ook bijna verkeerd af, als enigen wensten ze de M-1 Abrams wrakken aan te kopen in plaats van de Duitse Leopard.

Niettemin, het ziet er dus naar uit dat het Amerikaans militair-industrieel complex weer duchtig zal rammelen met de Europese staatskassen, ditmaal met de F-35 rommel.
-Jo- is offline   Met citaat antwoorden