Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Eigenzinnig
Nee wel iemand die alle wereldproblemen door het ondernemende/actieve deel van de bevolking wil laten oplossen/betalen..
|
Niet zelfstanding kunnen denken is blijkbaar een probleem voor u?, gewoon geloven wat autoritaire figuren u wijs maken en dan dat achteraf afratelen terwijl je er eigenlijk zelf niet veel van snapt..., als ik u was zou ik eerst een beetje uw kennis over oa de crisis gaan bijschaven, voordat je uzelf voor schut zet!
Het is namelijk zo dat de werkende massa overal op aarde moet opdraaien voor de niet werkende massa!
Griekenland is daar een mooi voorbeeld van, toen de crisis in 2009 in Griekenland losbarstte, boekten de op de beurs genoteerde bedrijven 11,8 miljard euro winst. En zagen 55 groepen hun winsten nog altijd stijgen in vergelijking met 2008.[1] De bezittingen van de grote banken stegen van 275 miljard euro in 2004 tot 579 miljard euro in 2009.
- In dezelfde periode bleven de lonen van de werkende mensen hangen op 60% van het gemiddelde loon in Europa, terwijl de productiviteit steeg tot 93,5% van het gemiddelde in de eurozone.
Het grootkapitaal kon die superwinsten realiseren dankzij subsidies, belastingvrijstellingen en andere voordelen. De vennootschapsbelasting werd de voorbije jaren teruggebracht van 19,9% naar 15,9% (het gemiddelde voor de Europese Unie is 33%) en toch steeg de fiscale fraude van de 6.000 grote bedrijven tot 15 miljard euro.
-De rijke Grieken zetten hun miljoenen veilig weg op rekeningen in Zurich, op Cyprus, in Liechtenstein en in London. Griekse privépersonen zouden zo al meer dan 560 miljard euro naar het buitenland hebben overgebracht, zo meldt de krant Handelsblatt van Düsseldorf, die zich baseert op bronnen uit de Griekse en Zwitserse financiële kringen. (Ter vergelijking, het Griekse bnp was in 2010 230,2 miljard euro.)[7] Zoals de secretaris-generaal van de KKE, Aleka Papariga, zei, ”heeft de Griekse staat misschien een schuld van 350 miljard euro, maar de Griekse kapitalisten hebben al bijna 600 miljard euro belegd in Zwitserse banken”.