Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fred uit Gent
Dergelijk oordeel heeft nochtans menig mensenleven gered, vooral in tijden van oorlog. Veel Duitsers deden bijvoorbeeld niet wat Hitler hen oplegde net omdat ze een persoonlijk oordeel hadden.
|
Hoeveel % mocht dat dan wel wezen ?
En is het niet zo dat diegenen die zich 'schuldig' hadden gemaakt zich beroepten op het legaliteitsbeginsel ? ( er bestonden immers geen nationaal of internationaalrechtelijke wetten )
En is het niet zodat hun verweer van tafel werd geveegd met te verwijzen naar het 'natuurrecht' ?
Een bepaalde regels die van alle tijden zouden zijn en zouden gelden voor alle volkeren in om het even welke omstandigheden ?
(Is het niet zo dat dit soort van positief recht slechts doorgegeven en uitgebouwd is vanuit de oudere klassieke westerse geschiedenis ( achteraf nog doorspekt maar vooral gerupereerd door christelijke 'waarden' ) en dus
per definitie allesbehalve universeel is.