Los bericht bekijken
Oud 28 februari 2012, 18:00   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard UniZeb : aan de haal met de helft van de Inkomsten

Fiscus gaat aan de haal met de helft van de Inkomsten van de Zelfstandigen in bijberoep!Het aantal zelfstandigen in bijberoep in België overschrijdt ruimschoots de 200.000.De inkomsten uit deze zelfstandige bijberoepen worden fiscaal gewoon bijgeteld bij de inkomsten uit het hoofdberoep. Daardoor worden de inkomsten uit het zelfstandig bijberoep onmiddellijk belast in de hoogste belastingschijf. Meestal resulteert dit in een belasting van 45% tot 50% !

UniZeb vzw, de Unie van Zelfstandigen in Bijberoep, vraagt de loskoppeling van deze twee soorten inkomsten.

Een dergelijke belastingsdruk van 45% tot 50% werkt zeer demotiverend! Dit terwijl we meer dan ooit nood hebben aan mensen die ondernemen; ook in zelfstandig bijberoep. Deze laatste immers kunnen doorgroeien naar volwaardige ondernemingen.

UniZeb roept de overheid dan ook dringend op om het zelfstandig bijberoep te herwaarderen en aan te moedigen. De voorgestelde herziening van dit belastingsysteem zou reeds een stap in de goede richting zijn, alsook de opbouw van sociale rechten.

Zelfstandigen in bijberoep kunnen immers geen sociale rechten zoals bijvoorbeeld pensioen opbouwen, zelfs al betalen ze sociale bijdragen.

Teneinde de kerk in het midden te houden en de staatsinkomsten niet al te zwaar te belasten kan deze maatregel gecompenseerd worden door de aftrek van de bedrijfsverliezen in de personenbelasting af te schaffen.

Yves Vandewal

Directeur

Unie van Zelfstandigen in bijberoep vzw

Fr. Rooseveltlaan 235

9000 Gent

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden