Los bericht bekijken
Oud 15 maart 2012, 18:02   #1
Piero
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Piero's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2010
Locatie: Nederland
Berichten: 16.278
Standaard Grafkistje van Jacobus, de broer van Jezus



Charlatans blijven al eeuwen relikwieën produceren die de bijbel moeten bevestigen of de legenden van het vroege christendom. In dit geval is het een grafkistje dat eeuwenlang aan de aandacht van devote christenen was ontsnapt. Experts hebben er jarenlang hun vrije uurtjes aan opgeofferd en de eigenaar draaide bijna het gevang in voor bewezen vervalsing. Zou na tweeduizend jaar vervalsingen van bijvoorbeeld kruishout en schilderijen van de Maagd Maria die door St Lucas zijn geschilderd, nu dan eindelijk de rechter zich met de echtheid van relikwieën moeten gaan moeien? Moet een antiquair die een schilderij van St Lucas heeft gekocht en zich na een controle op de ouderdom bedrogen voelt schadeloos gesteld worden?
Meer: NRC 15 maart 2012, 14:33

Citaat:
Had Jezus een broer? Het blijft voorlopig nog de vraag

Een proces van zeven jaar, tientallen verklaringen van experts en een rechterlijke uitspraak van 475 pagina’s dik, maar nog altijd is er geen definitief antwoord op de vraag: is het kistje met daarop de naam van Jezus’ vermeende broer nou echt of niet?

In ieder geval is de Israëliër Oded Golan gisteren vrijgesproken van vervalsing. Hij werd ervan beschuldigd de inscriptie “Jakobus, zoon van Josef en Maria, broer van Jezus” in de twintigste eeuw op het antieke kistje te hebben aangebracht. Om vervolgens te kunnen beweren dat dit kistje ooit met het lichaam van Jezus’ broer zou zijn begraven.
Piero is offline   Met citaat antwoorden