Los bericht bekijken
Oud 21 maart 2012, 09:54   #1
Zenit
Banneling
 
 
Geregistreerd: 1 maart 2012
Berichten: 983
Standaard Staatsveiligheid vindt salafisme ‘grootste bedreiging’

Citaat:
Staatsveiligheid vindt salafisme ‘grootste bedreiging’
woensdag 21 maart 2012 om 04u15

Na de aanslag op de moskee in Anderlecht vorige week worden de salafisten alom met de vinger gewezen. Ook door de Staatsveiligheid.

Mars in Brussel. De moslimgemeenschap manifesteert tegen extremisme


Volgens verschillende mosliminstanties en prominenten is het radicale salafisme de achtergrond voor de aanslag op de moskee in Anderlecht.

De Staatsveiligheid ziet in het oprukkende salafisme nu ‘de belangrijkste bedreiging voor de komende jaren’. Het is nu de eerste prioriteit voor de afdeling ‘extremisme’ geworden: ‘Het breidt alleszins uit. Volgens ons zijn er nu al honderden militanten en duizenden sympathisanten in België. Ze zijn niet alleen meer in de grote steden aanwezig, maar in het hele land,’ aldus de Staatsveiligheid in Knack.

‘De bekendste groep is natuurlijk Sharia4Belgium, maar de meeste anderen werken in stilte op lokaal vlak. Ze richten zich vooral op de onderkant van de samenleving. Daarom zijn ze nu het meest in opmars in volkse buurten in Kuregem en Borgerhout. Mensen die het moeilijk hebben en houvast zoeken worden aangetrokken door de duidelijke salafistische regels van wat mag en niet mag.’ (CDS)


http://www.knack.be/nieuws/belgie/st...90.htm#reviews
Wie heeft die salafisten allemaal binnen gelaten?
Kan men spreken van geintegreerde allochtonen als men de foto's van die kinderen bekijkt? Zwarte pakken, symbool voor dood en verderf die hun religie wil zaaien bij de ongelovigen.
Zenit is offline   Met citaat antwoorden