Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Koenraad Noël
Dat is uw opinie over die zaak, maar op kerkelijk vlak blijft het brandend actueel. Hun geschriften zijn trouwens ook van groot belang voor bijbelse tekstkritiek, aan de hand van hun citaten kan er heel wat onderzocht worden.
Ikzelf interesseer me in de sociaal-economische geschriften. Ze weergeven erg radicale economische standpunten.
|
Een tekst van 2000 jaar oud kan misschien actueel zijn op lessen te trekken maar is zeker niet meer nuttig op gebied van morele waarden. 2000 jaar geleden hadden we slaven, dit werd expliciet goedgekeurd in het NT. Teksten die dergelijke stellingen bevatten moet men zeer, zeer kritisch lezen en men mag er zeker nooit een geloofssysteem op bouwen.
Citaat:
Hopelijk niet de verkeerde levenslessen.
|
Ik heb de gevaren van totalitaire maatschappijen zoals 1partijstaten geleerd. Of die eene partij christelijk dan wel communistisch is, is eigenlijk niet relevant voor het verhaal.