Los bericht bekijken
Oud 6 april 2012, 18:02   #568
Eberhard Leclerc
Secretaris-Generaal VN
 
Eberhard Leclerc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2009
Locatie: Kraainem
Berichten: 29.699
Standaard

Paniek in Tervuren:

Een twintigtal actievoerders van het Taal Aktiekomitee (TAK) hebben gisterenavond in Tervuren actie gevoerd tegen het Franstalige karakter van het filiaal van de Zeeman. TAK neemt het niet dat het personeel Nederlandsonkundig is.


Van Der Born de filiaalhouder heeft geen verklaring voor het feit dat sinds de opstart enkele weken geleden alleen Nederlandsonkundigen werden aangeworven. "Het is alleszins onze bedoeling dat binnenkort Nederlandstalige klanten in hun eigen taal geholpen kunnen worden."


De TAkkers sloten de deur af met een ketting en poneerden de tekst:
"Eindelijk gesloten wegens piraterij van het Vlaams karakter van Tervuren."


Vreemd, want de meeste mensen weten toch heel goed dat Tervuren (centrum) inmiddels al een paar jaar een minderheid Nederlandstaligen heeft. Wat dan een Vlaams karakter zou zijn is me een raadsel. Blanken of zo?

Ook de Tervurense burgemeester Bruno Eulaerts ging stoer doen. Ineens kwam de man 'in actie'. De man woont zelf buiten Tervuren en heeft geen idee waarschijnlijk dat hij ook burgervader is van een belangrijk gedeelte Frans -en anderstaligen.

Dezelfde persoon die enthousiast het Engelstalige Hee Tervuren festival van hoge subsidies voorziet, komt nu plots klagen over personeel dat te weinig Nederlands zou spreken.
Eulaerts houdt niet van zijn eigen taal, en dat mag. Beter zou hij nu ook zijn mond mond houden.

Laatst gewijzigd door Eberhard Leclerc : 6 april 2012 om 18:03.
Eberhard Leclerc is offline   Met citaat antwoorden