Los bericht bekijken
Oud 7 mei 2012, 08:34   #1
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard Laat de andersvaliden maar uit de molen vallen!

Citaat:
Overleg Plopsa Group en Centrum: engagement tot een veilig onthaalbeleid voor iedereen
04/05/2012

Het Centrum ontving de afgelopen weken intussen al ongeveer 80 meldingen over het recent gewijzigde toegangsbeleid van de Plopsa-attractieparken tegenover personen met een handicap. Afhankelijk van de handicap worden personen met een verstandelijke of lichamelijke handicap niet meer toegelaten op verschillende attracties. Eind vorige week zat het Centrum samen met Gelijke Kansen Vlaanderen en Toerisme Vlaanderen rond de tafel met de directie van de Plopsa Group om deze nieuwe reglementering te bespreken, samen met Gelijke Kansen Vlaanderen en Toerisme Vlaanderen.



Tijdens dit gesprek heeft de directie van de Plopsa Group zijn veiligheidsbeleid nader toegelicht dat er is gekomen na een analyse door een externe partner, gespecialiseerd in veiligheidsanalyses van pretparkattracties.

Het Centrum stelt zich vragen bij de legitimering van het gemaakte onderscheid op grond van handicap en wees op de implicaties van de antidiscriminatiewetgeving. Volgens de antidiscriminatiewetgeving is er immers sprake van discriminatie wanneer iemand omwille van een beschermd criterium (hier: handicap) verschillend wordt behandeld, zonder dat hiervoor een objectieve rechtvaardiging kan worden gegeven. Een objectieve rechtvaardiging houdt in dat men met het onderscheid een legitiem doel nastreeft (veiligheid) en dat de middelen om dit doel te bereiken passend én noodzakelijk zijn. Bovendien hebben personen met een handicap recht op redelijke aanpassingen om zoveel mogelijk op gelijkwaardig niveau te kunnen deelnemen aan het maatschappelijk leven
http://www.diversiteit.be/index.php?...il&artikel=695

Mag ik er nu van uitgaan dat de gehandicapte zèlf verantwoordelijk is als hij uit de molen valt? Of gaat Plopsaland verplicht worden om die mensen een kans te geven om eruit te vallen, maar moet Plopsaland de schade betalen?
Me dunkt dat vb. een wild om zich heen slaande autistische persoon best wel zo'n zeteltje kan gaan laten schommelen met alle gevolgen vandien?

Laatst gewijzigd door Cynara Cardunculus : 7 mei 2012 om 08:37.
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden