Los bericht bekijken
Oud 7 juni 2012, 10:16   #1
roger verhiest
Eur. Commissievoorzitter
 
roger verhiest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 november 2007
Locatie: 2100 Meneghem
Berichten: 9.288
Standaard Het einde van "the Queen's English" ?

Er is nu een app waarmee u in het Engels van koningin Elizabeth kunt sms'en, tweeten en mailen. Toch gaat het niet goed met dat 'koninklijke' Engels, want The Queen's English Society houdt ermee op. De Britten tonen geen interesse meer in dit genootschap voor het behoud van 'proper English'. Toch slaagden de initiatiefnemers erin om spelling, interpunctie en grammatica in het nationale leerplan te laten opnemen.

Dat de organisatie haar activiteiten stopzet, is ook jammer voor haar tegenhanger, The Anti-Queen's English Society.
(bron "Taalpost")

Het rommelt in het reusachtige engelse taalgebied, er is een dispuut gaande in de VS over xe tegenstelling tussen de "gewone" taal en het "schoolengels"
en de algemene normen vervagen steeds meer. Moeten we in het nederlandse taalgebied misschien ook de teugels laten vieren ?
__________________


Tempo toleras
sed vero aperas
roger verhiest is offline   Met citaat antwoorden