Ze mogen dat hier bij de Geert ook eens komen doen.
Citaat:
Een groep radicale moslims, heeft gisteren in Tunesië het optreden verhinderd van een plaatselijke Geert Hoste. Dat meldden zowel de getroffen komiek (Lotfi Abdelli) als het ministerie van Cultuur. Beiden hekelden de aanval op de vrijheid van meningsuiting in het land dat met de primeur van de Arabische Lente ging lopen.
De show '100% halal' van komiek Lotfi Abdelli in de cultuurtempel Bayrem Ettunsi in de noord-Tunesische stad Menzel Bourguiba kon niet doorgaan wegens "de aanval door personen die banden hebben met het salafisme", zo zei het ministerie in een persbericht. Het salafisme is een fundamentalistische soenni-stroming.
In een gesprek met radio Mosaïque FM zei Abdelli dat de imam van de stad had opgeroepen om de show te verhinderen. Hij beschuldigde Abdelli van het "beledigen van de islam".
Gevolg: "mannen met baarden" kwamen de zaal binnen, spreidden hun gebedsmatjes en zeiden dat zij daar de hele dag zouden bidden. De in het cultuurhuis aanwezige ordehandhavers deden niets, omdat zij niet de opdracht hadden gekregen de orde te handhaven.
|
http://www.hln.be/hln/nl/1275/Islam/...rt-Hoste.dhtml