Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door system
U zou nu toch stilaan moeten weten dat het aanhalen van teksten uit het O.T. en het N.T. om zijn punt te maken altijd een 'risky business' blijft. Want men doet zich vaak zelf de strop om de nek. Ik kan u envenzeer teksten aanhalen waarin Jaweh zelf zegt dat men de vijanden moet uitmoorden. Tot de laatste man!
Zoals in Deuteronomium 20:16-17:
Maar daarbinnen, in de steden van het land dat de HEER, uw God, u als grondgebied zal geven, mag u geen mens in leven laten. Alle Hethieten, Amorieten, Kanaänieten, Perizzieten, Chiwwieten en Jebusieten moet u doden, zoals de HEER, uw God, u heeft opgedragen.…”
|
Ja, en die tekst staat dan al evenzeer in het zogezegd "Christelijk" en zogezegd "Oud" Testament. Met de zegen van Rome. "Nihil Obstat"  .
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
Laatst gewijzigd door quercus : 27 oktober 2012 om 17:04.
|