Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door UFSIA
Akkoord, het is het 19de eeuws verdrag mbt. de afkoping van de Scheldetol dat Nederland ertoe aanzet om de doorgang naar de haven van Antwerpen in de toekomst en voor altijd te garanderen. Dus uitvoeren die handel, nu en in de toekomst.
De enige reden voor 't feit dat deze zaak al zolang aansleept is net dat de Nederlanders zelf zolang dwars gelegen hebben. Maar in de toekomst zullen ze zich niet meer zo moeilijk en onredelijk gedragen als ze tot nu toe gedaan hebben, ik help 't je hopen.
Oh ja, België vroeg niet voor die ontpoldering. Europa eiste compensatie voor de natuur. Het is Nederland zelf dat de Hedgwige polder uitkoos. Ze hadden evengoed elders een stukje bos of zo kunnen aanleggen.
mvg. Sint Ignacius
|
ik meende dat Bleker een aantal jaar geleden een stuk land in de buurt van Terneuzen als alternatief had aangereikt (was moerasgebied als ik me goed herinner), maar blijkbaar was dat niet goed genoeg voor Europa.
De Hedwigepolder is mijn bakermat, ik vind het vreselijk dat ze dit gebied gaan onder water zetten. Binnenkort ligt Kieldrecht dus terug aan zee?