Los bericht bekijken
Oud 5 november 2012, 19:20   #13
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.452
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door roger verhiest Bekijk bericht
Men zou de belastingen op arbeid kunnen verlagen indien men alle inkomsten op gelijke wijze zou belasten ; voor het ogenblik worden inkomsten uit roerend en onroerend kapitaal veel lager belast dan inkomsten op arbeid.
Maar het concept is vanzelfsprekend niet simpel - men zou het in harmonie met de andere EU staten en "protectoraten" zoals Zwitserland, Noorwegen en de anglo saskische belastingsparadijzen moeten invoeren (niet overal aan dezelfde % - vive la différence)

Ook zou het aanbeveling verdienen alle vennootschapsbelastingen af te schaffen, behalve bij de uitvoer van winsten (& vazelfsprekend de uitbetaling van dividenden die een inkomen voor fysieke personen betreft).

Leuk zou ook het invoeren van negatieve belastingen zijn ie. de fiscus betaalt diegenen die "te weinig" inkomsten hebben (ook leuk voor "starters")
voila roger, je bent creatief bezig, los van de dogma's en nu nog doorredeneren over het effect. Je bent dus bezig met een soort flat tax. Het gevolg, niemand moet nog boekhouder huren om zijn belasting te optimaliseren, je betaalt op het geheel maar een lager tarief.

en nu nog eens de belasting op VZW's invoeren, een btw op overheidsdiensten invoeren, en je komt nog een stap verder: gedaan met vervalsing van concurrentie van sociaal gesubsidieerde vzw's... Je verlaagt de BTW omdat je alles belast, ofwel hou je BTW constant hef je op alles een BTW (30-40% meer btw inkomsten) en saneer je in de belastingen zodat mensen meer inkomsten hebben om die btwverhoging te betalen. De indexsprong komt dus vanzelf


en dan nog een stapje verder gaan. een belasting op suiker invoeren, en terug compenseren met een belasting/sociale lasten verlaging. Waardoor menseng ezonder gaan leven. Kan 2 miljard in het laatje brengen

en nog een stapje verder: een belasting op verwarmingsenergie invoeren, en terug compenseren met een gelijkmatige verlaging van lasten op arbeid.

En dan ga je de boel zien veranderen...

- vzw's gaan failliet gaan, en mensen ipv in de sociale industrie tewerkgesteld gaan privé gaan werken, de begroting van de SZ zal verbeteren. een win-win
- consumptie van medische diensten zal 6-10% zakken en begroting zal verbeteren van de SZ. een win-win
- consumptie van energie zal zakken (handelsbalans verbetert) en investeringen in energiebesparingen (en tewerkstelling) zullen stijgen een win-win
- suiker voeding - snoep zal verdwijnen en wegbelast worden en vervangen door suikerarme voeding terwijl er toch nog altijd geld in het laatje zal komen omdat we altijd wel gaan blijven snoepen, maar zeg maar 20-30% minder, en een budget voor de SZ stijgt, terwijl de noodzaak tot diabetesbehandeling zakt... terug een win-win

- verlaging van lasten op arbeid, en compenseren met lasten op import of consumptie, zal dus import doen zakken, onze industrie terug aanzwengelen, onze arbeiders terug meer werk geven, de tewerkstelling doen stijgen. Je moet vooral denken aan de 'hersteleconomie' te ontlasten. Want die is de meest arbeidsintensieve, en heeft het meest te leiden onder de hoge lasten op arbeid. Goederen worden wegwerp door die lasten op arbeid

Laatst gewijzigd door brother paul : 5 november 2012 om 19:29.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden