Discussie: Katholieke weirdo's
Los bericht bekijken
Oud 21 november 2012, 23:22   #549
praha
Secretaris-Generaal VN
 
praha's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 juni 2004
Berichten: 29.533
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door eno2 Bekijk bericht
Ik weet niet of abortus een basisrecht is dat in de grondwetten hoort te staan...
't Is te zeggen
't Stond vroeger in het BS als niet toegestaan maar lang niet omwille van de redenen dat die rabiate tegenstanders ons nu voorhouden.
't Was een kwestie van 'Misdaden en wanbedrijven tegen de orde der familie en tegen de openbare zedelijkheid'

Vervolgens is er een nieuwe wet gekomen 'Wet betreffende de zwangerschapsafbreking' van 3 april 1990 waar men de bestaande wet ging wijzigen ( men was van oordeel dat het wel kon mits bepaalde voorwaarden )
Naar goede gewoonte doet men dat door het expliciet wijzigen/opheffen/creëren van de bestaande rimram.

Dus omdat het niet kan en nog steeds strafbaar is/blijft als de voorwaarden niet voldaan zijn moet dat er nog expliciet allemaal in
Moest het zondermeer kunnen dan had men gewoon volgens mij al die artikels kunnen schrappen.

ps. Alleen lok je dan natuurlijk problemen uit daar heel de wetboek-rimram ( tenzij expliciet anders vermeld ) steeds betrekking heeft op personen ( in juridische zin ) en uiteraard geen vruchten ed
praha is offline   Met citaat antwoorden