Discussie: afzetten koning?
Los bericht bekijken
Oud 8 december 2012, 13:52   #1
KrisTHI
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 5 december 2012
Berichten: 1
Standaard afzetten koning?

beste mede-forumlezers,

Ik was me eens iets aan het afvragen, maar niemand kon me er een antwoord op geven. Dus vond ik uiteindelijk dit forum om mijn vraag te stellen.
Men spreekt soms van de koning af te zetten. Of nog, het land te splitsen.
Maar om het land te splitsen of de koning af te zetten moet je eerst premier zijn lijkt me? Als je premier wilt worden, dan zweer je trouwheid aan de grondwet, maar ook de koning.
Dus, als je trouw hebt gezworen aan de koning, dan staat u dus 'onder eed' voor je ambtstermijn van premier. Kan je dan eigenlijk de koning afzetten? Moet deze persoon dan niet meteen voor de rechtbank verschijnen voor landverraad?
Mij lijkt het, je hebt trouw gezworen aan de koning, en dan verbreek je die eed en zet je de koning af? Dus dan heb je een van de belangrijkste eden overtreden..

mvg,
KrisTHI

ps: exuses als dit al eens op het forum staat, maar ik vond het nergens
KrisTHI is offline   Met citaat antwoorden