Los bericht bekijken
Oud 9 januari 2013, 12:38   #64
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel Bekijk bericht
Het is geen toeval dat de N-VA nu al haar eerste programmapunt verloochent en een "onderhandeld" confederalisme (op zijn belgisch dus) suggereert.
Ik vraag mij al langer af of daar geen bewuste strategie achter steekt. De wantrouwige, moegetergde kiezer in mij vertrouwt geen enkele partij, dus ook niet de N-VA. Maar voor het confederalisme gaan zou wel eens een heel slimme zet kunnen zijn. Het francofone regime zal zoiets nooit aanvaarden, en ziet het als verdoken puur separatisme. En aan Vlaamse kant kunnen ze de N-VA op die manier niet afschilderen als separatisten (en voor velen dus extremisten). Ze proberen hen wel dat labeltje op te plakken, maar dat brengt de N-VA dan weer in een underdogpositie. Of de N-VA er nu bewust voor gekozen heeft of niet, het zou wel eens een heel interessante strategie kunnen zijn.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden