Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hypochonder
Je hebt zeker een punt maar ik denk dat die cipiers volgens het principe 'actie-reactie' handelden. Die kerel heeft een torenhoge reputatie van dodelijk geweld en bedreigingen dus als hij geweld gebruikt tegen de cipiers dan is het hun recht om hen met geweld te verdedigen. Wanneer er dan nadien iemand met het vingertje komt zwaaien en de mooie theoretische principes van onze rechtsstaat komt uitleggen dan hebben die mensen daar zeker geen baat bij, zij deden gewoon hun werk.
|
Terugslaan als je geslagen wordt, de betrokkene in kwestie stevig vasthouden, boeien en een dagje in de isoleercel gooien om af te koelen, ok.
Dagenlang geboeid laten liggen, op tijd en stond aftuigen en z'n behoefte in z'n broek laten doen, dat is niet meer volgens het principe "actie-reactie" handelen.
Dat is foltering.