Dit artikel heb ik gelezen op de website van Brusselnieuws
Citaat:
Elke Van den Brandt ondervoorzitter Groen: 'Onderwijs naar Gewest'Brusseldonderdag 17 januari 2013, 10u51© brusselnieuws.beGroen-voorzitter Wouter Van Besien draagt Brussels parlementslid Elke Van den Brandt voor als nieuwe ondervoorzitter van de partij. Die laat verstaan dat onderwijs voor de partij volledig naar het Gewest moet gaan, 'los van de Vlaamse en Waalse chaperonne'. .
Elke Van den Brandt wordt ondervoorzitter van Groen
..Loading the player ...De partij Groen heeft een nieuwe ondervoorzitter. En opvallend, dat is dit keer een Brusselse: Brussels parlementslid Elke Van den Brandt. Een bewuste keuze van de partij.
Aan het woord: Elke Van den Brandt
..Elke Van den Brandt zal Vlaams parlementslid Björn Rzoska opvolgen. Rzoska concentreert zich vanaf zaterdag 19 januari opnieuw enkel op zijn mandaat in het Vlaams parlement. "Elke is een sociaal bewogen politica", zegt voorzitter Van Besien. "Samen met haar wil ik ervoor zorgen dat Groen opnieuw als winnaar uit de bus komt bij de moeder aller verkiezingen in 2014."
De keuze voor Van den Brandt is meteen ook een keuze om sterker in te zetten op Brussel, klinkt het in een persbericht. "In tegenstelling tot de partijen die groot uitpakken met het confederalisme maar dan met het schaamrood op de wangen moeten toegeven dat ze voor Brussel geen oplossing hebben, zet Groen in op een sterker en moderner Brussel als gelijkwaardige partner van Vlaanderen en Wallonië. Brussel zorgt voor heel wat werkgelegenheid en innovatie."
Gemeenschapsbevoegdheden voor Brussels Gewest
Groen wil in eerste instantie inzetten op een grondige interne hervorming van Brussel, met meer bevoegdheden voor het Gewest, onder meer op vlak van mobiliteit, wegen en afvalbeleid. "Brussel wordt voor ons op termijn een volwaardig gewest dat zelf instaat voor de gemeenschapsbevoegdheden zoals onderwijs, los van de Vlaamse en Waalse chaperonne en met een eengemaakt politiebeleid."
Volgens Van den Brandt heeft Groen de voorbije jaren al veel gerealiseerd in de Brusselse regering. "Tegen 2015 zullen alle Brusselse nieuwbouwwoningen passiefhuizen zijn. Dat is nu al zo voor alle overheidsgebouwen. Terwijl in Vlaanderen de hoeveelheid CO2 nog steeds stijgt, daalt die in Brussel systematisch."
In de campagne voor de verkiezingen van 2014 leggen de ecologisten de nadruk op "rechtvaardige fiscaliteit" en investeringen in duurzame economie. "Zo kunnen we de lasten op arbeid verlagen en tegelijk de sociale zekerheid versterken alsook nieuwe kwaliteitsvolle jobs creëren en de klimaatverontreiniging bestrijden."
|
http://www.brusselnieuws.be/artikel/...ndervoorzitter
De "oplossing" die Groen voor Brussel heeft is dus heel simpel: gewoon alles toegeven aan de Franstaligen. Als het van Groen afhangt, zal Vlaanderen in de toekomst dus niets te zeggen hebben en worden alle gemeenschapsbevoegdheden overgeheveld naar het Brussels gewest.
Dit voorstel van Groen zet de poort open voor de volledige verfransing van Brussel en de rand. Of denkt Groen nu werkelijk dat de Franstalig Brusselse politici bereid zijn om te investeren in Nederlandstalig onderwijs? Wat Groen hier voorstelt, is gewoon schandalig.