Los bericht bekijken
Oud 27 februari 2013, 10:21   #4714
Francientje
Minister
 
Geregistreerd: 4 april 2008
Berichten: 3.178
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
D'ARTOIS





Arafat en de PLO heeft op zich niets te zien met islamisme maar alles met de onderdrukking door Israel van het palestijnse volk en met de antikoloniale strijd in het algemeen. Een deel van de PLO militanten zijn trouwens geen moslims maar christenen.
Dat de VS door onvoorwaardelijk Israel te steunen de anti-westerse gevoelens in de Arabische wereld versterkt hebben (maar ook door acties zoals het omverwerpen van de democratisch verkozen regering van Iran die de petroleumwinning wilde nationaliseren) is natuurlijk een feit, en daar hebben islamisten van geprofiteerd.







De Arabische lente was een spontane en gerechtvaardigde reactie tegen tirannieke, corrupte regimes zoals dat van Mubarak.



De meeste Engelsen zien het probleem niet echt. Er zijn overwegend Indische en Pakistaanse wijken in Londen net zoals er 50 jaar geleden overwegend Joodse en Italiaanse buurten in New York waren.



Uit uw betoog spreekt een enorme haat tegen islamieten, vergelijkbaar met de hatespeech van Hitler tegen de Joden. "De" moslim bestaat niet net zomin als "de" Arabier of "de" Jood, klinkt cliché maar zo is het echt. Ik denk dat je nog niet veel in verschillende islamitische landen gereisd hebt en de diversifiteit van die wereld je dus ontgaat. Ik ben een groot tegenstander van politieke islam en Shariah, maar lang niet elke moslim wil dit, zelfs niet in aartsconservative landen als Egypte, laat staan in Turkije, Kazachstan of Tunesië.

De ergste landen op het vlak van politieke Islam zijn niet Iran maar landen als Saudi ArabiË.
Aartsconservatieve landen als Egypte? Bof. Ik zou Egypte niet aartsconservatief noemen. Nasser die daar verdraaid nog altijd vereerd
wordt (joost mag weten waarom) behoorde eerder tot het 'progressieve'
socialistische soort.
Van een mooi Egyptisch kind dat echt geen kwaad in een borrel of een glas
wijn zag en gepast anti Israel was totdat ik haar een stuk neutraler maakte
(via goed restaurant, via reistips , via etc o ja ze was moslima, maar zonder
hoofddoek etc) vernam ik dat Egyptes grootste probleem en het grootste
probleem van de moslimwereld niet Israel is maar te snelle bevolkingsaan-groei. Joost, wie had het kunnen raden. Ze was doodsbang voor Morsi en
co, ja, Moubarak was volgens haar ook niet je dat maar toch beter dan de
Islamisten. Ze zei me dat de Islamisten mensen die amper of helemaal niet
konden lezen met autobussen in de dorpen gingen halen om hun in ruil
voor een gratis maaltijd en whatever op hun partij te laten stemmen.
O ja, ik zweer je dat ik haar Israel NIET aangepraat heb, ik heb zelfs verme-den over het conflict met haar te praten.
Maar aan het einde van mijn verblijf vond er een soort vergadering plaats
(Fransen, ik, het mooie kind dat gids voor ons had gespeeld). Een van de
Fransen vroeg wat er moest gebeuren om vrede, welvaart etc in het M.O.
te bekomen. Een andere Fransman zei: 'O.K., je wilt zeker beginnen met
Israel naar de verdoemenis te wensen.'
Zij: 'Wat heeft Israel met onze problemen te maken? Verdraaid, we zitten op-gescheept met een regering van Islamisten en jullie halen er Israel bij. "
Alsof het Midden-Oosten er zonder Israel beter aan toe zou zijn!

Laatst gewijzigd door Francientje : 27 februari 2013 om 10:26.
Francientje is offline   Met citaat antwoorden