Los bericht bekijken
Oud 19 april 2013, 22:38   #528
Kameraad Mauser
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 april 2013
Locatie: Tachanka
Berichten: 3.435
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bolleke Wol Bekijk bericht
Dat is allemaal leuk op papier en in theorie, maar laat het nu net dat geconcentreerd grootkapitaal zelf zijn dat de staat desnoods zelf in het leven zal roepen om haar belangen en monopoliepositie te beschermen. En dat wordt dan een fascistische staat, waar banken, bedrijven en overheid samensmelten.
De kapitalistische markt vreet zichzelf op. Waar kapitalisme is, is een staat, dus ofwel gooi je dat kapitalisme buiten ofwel tracht je een staat te scheppen die de belangen van de hele bevolking nastreeft in plaats van die van de monopolies.
2

Daarmee dat ik een systeem zoals fascisme of nazisme min of meer gelijkstel met een op kapitalistiche leest geschoeide organisatie. Enkel het volksidee verschilt.

Op dat vlak verschil ik ook met anarchochristophe. Indien je de staat wegneemt dan vrees ik dat andere entiteiten gaan opduiken.

Vrije markt bestaat niet.

Als anarchist erken ik tenvolle dat probleem. Ik zie wel heil in technologie. Wetenschap dus. Decentralisatie.

Laatst gewijzigd door Kameraad Mauser : 19 april 2013 om 22:51.
Kameraad Mauser is offline   Met citaat antwoorden