Ik ben geen specialist terzake maar als ik mij goed herinner is de enige eigendomstitel de akte bij de notaris. Dus is de eerste vraag: welke clausules zitten daarin? Hoe werd de eigendom tussen beide "verdeeld"?
De modaliteiten van terugbetaling van de lening heeft daar an sich niks mee te maken. Als mijnheer die lening als enige is aangegaan, heeft hij het inderdaad zitten. Indien hij de eerste 5 eerste jaren als enige heeft betaald, zal hij moeten kunnen bewijzen dat hij dat niet vrijwillig heeft gedaan... Kortom, alles hangt van de situatie af, maar in principe blijven beiden eigenaar.
Behoudens een paar uitzonderingen, kan een van beide het verkoop van het huis wel doorvoeren. In principe wordt dat geld dan gebruikt om de lening volledig af te betalen. Als er geld overblijft wordt dat verdeeld volgens de verdeelsleutel zoals in het eigendomsakte bepaalt.
(onder absoluut voorbehoud, mijn cursussen daarover dateren al van een 15 jaar geleden, en dit niet echt mijn specialiteit).
__________________
Met democratie maak je van een paard, een Romeinse consul.
|