Los bericht bekijken
Oud 30 april 2013, 22:14   #36
Kylero
Gouverneur
 
Kylero's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 juli 2012
Berichten: 1.217
Standaard

Darwin Theorie:
Een instinct is een soortspecifiek en erfelijk vastgelegd gedragspatroon, waarbij ervaring of leren geen rol speelt, instincten kan men enkel beheersen en onder controle houden.
Alles Het Limbisch systeem het tweede oudste gedeelte van het brein, deze was reeds bij het (zoogdier) aanwezig en is tevens nog steeds bij de mens aanwezig, deze is verantwoordelijk voor de meer geëvolueerde instincten. (de jacht op voedsel gebeurde grotendeels door beide geslachten individueel en de minimale aanvang van samenwerking.

- De Hypothalamus het oudste gedeelte van het brein, het was reeds bij het (reptiel) aanwezig en is nog steeds bij de mens aanwezig, deze is verantwoordelijk voor de meest primitieve instincten. (de jacht op voedsel gebeurde toen door beide geslachten individueel) (de drang om de eigen soort te vermeerderen was zeer sterk aanwezig)

- Het Limbisch systeem het tweede oudste gedeelte van het brein, deze was reeds bij het (zoogdier) aanwezig en is tevens nog steeds bij de mens aanwezig, deze is verantwoordelijk voor de meer geëvolueerde instincten. (de jacht op voedsel gebeurde grotendeels door beide geslachten individueel en de minimale aanvang van samenwerking. De neocortex-cerebri gehoord tot het jongste gedeelte van het brein en is geen instinct: Deze omgeving controleert talen, leren, geheugenopslag, rationeel denken, abstractie, fantasie, tradities, ethiek, normen, waarden, wetten en informatie. Dit als gevolg van intelligentie, vernuft, logica, wijsheid, wetenschap, technologie, bewustzijn, ervaring en leren. Dit deel van het brein is in staat de instincten te beheersen en onder controle te houden. Het is het jongste en meest complexe deel van het brein. Het onderscheid ons van andere zoogdieren en neemt 85% van de breinmassa in beslag.

- De neocortex-cerebri is verantwoordelijk voor de definitieve aanvang van bewuste samenwerking, sociale voeling voor andere, dit voor de jacht, wonen, kinderen en het ontstaan van de sociale samenleving. Voorwaarde is: Er moet voldoende opvoeding en ontwikkeling aanwezig zijn, dan is het jongste deel van het brein de (neocortex-cerebri) in staat deze instincten te beheersen en onder controle te houden. Zonder deze controle en beheersing is de mens de speelbal van zijn eigen instincten, deze instincten regeren dan de mens, hij hervalt telkens in de meest primitieve gedachtegang, de (animus anima), de dierlijke aandriften van de mens.
Kylero is offline   Met citaat antwoorden