Los bericht bekijken
Oud 4 juni 2013, 20:54   #1
Sjaax
Europees Commissaris
 
Sjaax's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 november 2006
Locatie: tussen het stemvee
Berichten: 7.237
Standaard Obama is fout in de oorlog

Hoe moet je iemand noemen die medeschuldig is aan oorlogsmisdaden? Fout? Dat is eigenlijk nog mild uitgedrukt. Er zijn veel redenen om Obama fout te noemen. De inzet van drones is zo'n reden. Guantánamo is een andere. En het proces tegen Bradley Manning is er nog een. Over dit laatste:

Citaat:
Het is immers zo dat elke Amerikaanse soldaat de plicht heeft oorlogsmisdaden te rapporteren aan zijn oversten. Vermits zijn oversten hem dat verboden, heeft hij het als zijn morele plicht beschouwd deze oorlogsmisdaden openbaar te maken. Manning vervulde zo zijn wettelijke plicht om onwettige bevelen niet op te volgen.
Bron: http://www.dewereldmorgen.be/artikel...eert-doodstraf

De plicht telt niet, integendeel er wordt een schijnproces tegen Manning gevoerd, waar Stalin nog een voorrbeeld aan zou kunnen nemen. Het proces vindt volledig achter gesloten deuren plaats.

Laatst gewijzigd door Sjaax : 4 juni 2013 om 20:56.
Sjaax is offline   Met citaat antwoorden