Los bericht bekijken
Oud 11 juni 2013, 08:24   #162
BonBon
Banneling
 
 
Geregistreerd: 29 april 2011
Locatie: The old country
Berichten: 10.017
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bolsjewiek Bekijk bericht
Zoals reeds gezegd, de islamitische culturen waren wel degenen die de oude antieke kennis terug opdielven en onderzochten. Bovendien is het onzin om te zeggen dat de islamitische culturen geen eigen wetenschappelijke vooruitgang maakte. Denk bijvoorbeeld aan geneeskunde, astronomie en algebra. Dit in schril contrast met het Europa van de middeleeuwen, dat fundamenteel achter stond op verschillende vlakken.

Mijn punt is dat het onzinnig is om de beweren dat "de islam" over het algemeen fundamenteel en altijd en overal een "achterlijke religie" is. Dit soort kruisvaardersmentaliteit zou inderdaad goed gepast hebben in de Middeleeuwen. Er bestaat niet zoals als achterlijke culturen. Het enige wat achterlijk kan zijn is de politieke omstandigheden van een land. En de politieke omstandigheid van de islamitische beschavingen uit de middeleeuwen waren zeker niet achterlijk vergeleken met die van Europa in die tijd.
Volgens mij kun je dat wel beweren want het staat in hun statuten, ze mogen zoveel zaken niet doen dan je er ook niets in kunt ontdekken. Bv muziek mag niet, dus ga je ook geen nieuwe instrumenten uitvinden. Geneeskunde mocht wel dus daar zijn ze wel in vooruit gegaan, net zoals godsdienstige filosofie.

Nog iets wat ze achter houdt is dat ze onderling niet mogen competitief zijn, het lijkt een beetje op de oude communisten, de ene mag niet uitspringen en meer beloond worden dan een ander. Een grote nevilering die zeker geen onderzoek en vooruitgang aanmoedigt, de islam is zo ontwikkeld dat het streeft naar een grote stilstand.
BonBon is offline   Met citaat antwoorden