Los bericht bekijken
Oud 1 juli 2013, 22:57   #29096
Jacob Van Artevelde
Europees Commissaris
 
Jacob Van Artevelde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 mei 2008
Locatie: LEUVEN / DIETSLAND / DE HERENIGDE NEDERLANDEN
Berichten: 7.940
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Het Oosten Bekijk bericht
Deze 'officiële' katholieke intolerantie was voor een stuk te verklaren doordat de Rooms-katholieke godsdienst (toen zeker) hand in hand ging met de politieke macht. Tornde men (zoals de calvinisten, lutheranen en anderen) aan het katholieke geloof, dan bracht men de staatsorde in gevaar en ondermijnde men de openbare orde. Tenminste, dat dachten de Spaanse machthebbers. En deze geïnstitutionaliseerde katolieke intolerantie was één van de redenen waarom men zich wilde ontdoen van de Spanjaarden.
En ze dachten dus verkeerd. Had Filips nu gewoon het protestantisme toegelaten dan had hij mooi en wel koning van de ganse Nederlanden kunnen blijven.
Nu voerde hij een 80-jarige oorlog voor niets. Of eerder, om uiteindelijk de helft van de Nederlanden te verliezen...!
__________________
Geen Gezeik: Dietsland Eén Rijk! Mijn vaderland is mijn moedertaal.
Immigranten bepalen de toekomstige taalbalans en taalspreiding in Belgie!
Als de Nederlandstalige Gemeenschap ooit de stem, de liefde, en de steun van een groot deel van de vreemdelingen in Brussel kan winnen, kan Brussel weer een Nederlandstalige stad worden.
Jacob Van Artevelde is offline   Met citaat antwoorden