Los bericht bekijken
Oud 22 oktober 2013, 12:10   #1
Bezeke
Schepen
 
Bezeke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2013
Berichten: 405
Standaard VN: "Nederland moet stoppen met Sinterklaas te vieren"



"Nederland moet helemaal stoppen met het Sinterklaasfeest." Dat zegt professor Verene Shepherd, hoofd van de werkgroep van de Verenigde Naties die onderzoek doet naar Zwarte Piet. De werkgroep bezoekt binnenkort Nederland om zelf het Sinterklaasfeest mee te maken. Maar wat Shepherd betreft is het ook meteen de laatste keer dat het feest gevierd wordt, schrijft De Telegraaf.

Hoewel het onderzoek van de VN nog in volle gang is, heeft de van oorsprong Jamaicaanse Sheperd haar conclusie al klaar. "De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de slavernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen." Volgens Sheperd is het de taak van de Nederlandse premier Rutte om in te grijpen. "De premier heeft de macht om dit te veranderen en om zijn invloed uit te oefenen op de groep die deze gewoonte in leven houdt."

Eerder liet Rutte nog weten dat het geen taak van de overheid is om het Zwarte Piet-debat te beslechten. Volgens de premier staat het iedereen vrij om een witte piet op te voeren, maar hij wees erop dat het hulpje van de Sint volgens de overlevering altijd zwart is geweest. "Zwarte Piet is zwart, daar kunnen we weinig aan veranderen."

http://www.hln.be/hln/nl/960/Buitenl...e-vieren.dhtml

Binnenkort is in Nederland plaats voor alle culturen... behalve die van henzelf

Laatst gewijzigd door Bezeke : 22 oktober 2013 om 12:10.
Bezeke is offline   Met citaat antwoorden