Los bericht bekijken
Oud 1 november 2013, 15:30   #1
BWarrior
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
BWarrior's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juni 2009
Locatie: België
Berichten: 18.171
Standaard Onafhankelijkheidsgedachte krijgt klappen

In 2007 voerde IVOX zowel voor VTM als voor Het Nieuwsblad een peiling uit. Daaruit bleek dat 39% (augustus) �* 46% (september) voor onafhankelijkheid was.

Zie deze link en deze link.

Ondanks het feit dat de N-VA (en, in mindere mate het VB) van heel wat media-aandacht genoten en niet onaardige successen boekten, is de onafhankelijkheidsgedachte vandaag volledig weg. Hoogstens 42% �* 46% is nog gewonnen voor "confederalisme", waarvan niemand weet wat het betekent (zie peiling VTM/IVOX).

Je zou toch verwachten dat als de N-VA het écht zo goed zou doen, het aantal secessionisten op meer dan zes jaar niet alleen zou toenemen, maar ook het hoofdgespreksonderwerp zou zijn.

(Maar ja de N-VA blijft het plebs maar zand in de ogen strooien. Zoals hun belofte om het Brussels gewest af te schaffen.

En wanneer je dan hun teksten leest, blijkt dat de Brusselse regering behouden blijft, het parlement ook, mét een typisch Belgische dubbele meerderheid en constitutieve autonomie. Brussel krijgt overigens véél meer bevoegdheden dan vandaag het geval is én de Brusselaars worden bevoorrechte burgers die als enigen tussen twee stelsels mogen kiezen. Het FDF wrijft zich al in de handen, want de fédération Wallo-Bru zal dan pas écht een feit zijn. Als independentische partij moet je wel helemaal van de pot gerukt zijn om je Vlaamsche hoofdstad - ook - te laten besturen door Francofonistan).
BWarrior is offline   Met citaat antwoorden