Los bericht bekijken
Oud 10 november 2013, 17:19   #275
meneer
Banneling
 
 
Geregistreerd: 30 december 2012
Berichten: 7.994
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door six Bekijk bericht
Het is erger. Hun egoisme breidt zich uit tot hun kinderen en wat hun kinderen moeten doen.
De kinderen moeten doen wat de ouders verlangen, de juiste studiekeuze, juiste sportactiviteit, de juiste opvoeding. Alles om te kunnen pronken, "mijn kind heeft wel het beste rapport en gaat voortstuderen", terwijl het kind gewoon tuinen zou willen aanleggen.
Hier heb je wel gelijk, en dat is één van de redenen dat we nu met een enorm aantal afgestudeerde studenten zitten...die geen werk vinden.
Sinds jaren worden enkel de slechtste leerlingen naar de technische school gestuurd, net alsof een metser, dakwerker, loodgieter , schrijnwerker enz enz geen verstand nodig heeft. Want als dat een steenezel is, dan levert die slecht werk af . Ook al is het handarbeid, toch moet je intelligent zijn om het goed te doen.
Daarin hadden ze in de Soviet Unie dus gelijk : op school keek men er op toe waar de leerlingen voor geschikt waren, en hun scholing werd dan helemaal betaald door de staat.
Een niet al te snuggere maar uit een familie met veel centen kon daar niet naar de universiteit gaan, en 5 of 6 keren blijven zitten, tot hij alsnog zijn diploma behaalde, zoals in het westen.
meneer is offline   Met citaat antwoorden