Los bericht bekijken
Oud 21 november 2013, 09:46   #29
job
Minister-President
 
job's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 januari 2006
Berichten: 4.780
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Plombières is helemaal niet drietalig. Het is een gemeente behorend tot het Waals Gewest en tot het Frans taalgebied. Eentalig.

In de aanbevelingen van de Commissie-Harmel stond nog dat de gemeenten die nu samen Plombières vormen, taalfaciliteiten voor de Duits- en Nederlandstaligen zouden moeten krijgen. Als een soort tegengewicht voor de faciliteiten voor Franstaligen in de naburige Duits- en Nederlandstalige gemeenten in de buurt. Zoals dat gaat in België, kwamen de faciliteiten er voor de Franstaligen, maar niet voor de Nederlands- en Duitstaligen.
Wiki zegt hierover :
Citaat:
Omdat de spreektaal van de autochtone bevolking desondanks geen Romaanstalig (Waals / Frans) maar een Germaanstalig (Duits / Nederlands/Limburgs) dialect is, werd in 1963 besloten om de mogelijkheid open te laten zo nodig Nederlandse of Duitse taalfaciliteiten in te stellen indien de bevolking daar om zou vragen (zogenaamde 'slapende faciliteiten'). Hiervoor zou echter wel toestemming nodig zijn van de federale regering in een Koninklijk Besluit. Tot op heden zijn nooit officieel faciliteiten ingesteld. In 2001 besloot de gemeente samen met de naburige gemeenten Welkenraedt en Baelen wel om met het verlenen van onofficiële Duitse taalfaciliteiten te beginnen. Dit naar aanleiding van een toestroom van Duitstaligen uit zowel de Duitstalige Gemeenschap als uit de regio Aken (Duitsland).
Inmiddels woont in de gemeente ook een aanzienlijk aantal Nederlanders. Tot op heden worden geen Nederlandse taalfaciliteiten verleend. De Nederlanders komen hoofdzakelijk uit (Zuid-)Limburg en spreken een gelijkaardige streektaal.
__________________
'Geweld gebruiken is een teken van zwakte.' (eigen citaat)
job is offline   Met citaat antwoorden