Tiens, tiens.... Wie was die guit weer die in 2009 al Belgische gevangenen naar Nederland wilde sturen omdat de gevangenissen hier voor drie kwart vol zitten met illegaal crapuul? Dat was ook om onder de duiven van de al te populaire concurrente Maggie te schieten, zeker?
Citaat:
21/04/'09
De Clerck wil Belgische gevangenen naar Nederland sturen
De gevangenissen in België zitten overvol, maar bij onze noorderburen staan er maar liefst 4.000 cellen leeg. Er zijn nu opnieuw gesprekken aan de gang tussen justitie in Nederland en België. Minister van Justitie Stefaan De Clerck (CD&V) wil dat er enkele honderden gevangenen naar Nederland worden gestuurd.
Ook zijn voorganger Jo Vandeurzen (CD&V) opperde hetzelfde plan al eens, maar toen stonden de Nederlanders er nogal weigerachtig tegenover. Nu lijkt dat anders en volgens De Clerck komt de vraag deze keer uit Nederland zelf. Zij willen optimaal gebruik maken van hun capaciteit.
Honderden gedetineerden
Tot er nieuwe gevangenissen zijn in ons land, zou De Clerck enkele honderden gevangenen naar Nederland willen sturen. De onderhandelingen tussen beide landen zouden eind volgende maand afgerond moeten worden. Hoeveel het project gaat kosten, kon de minister nog niet zeggen. "Het wordt berekend per dag, per persoon, per cel."
"Het zijn delicate gesprekken want het is juridisch niet eenvoudig. Bovendien is het ook financieel en organisatorisch niet makkelijk om gevangenen naar het buitenland te brengen", aldus De Clerck.
http://www.gva.be/nieuws/binnenland/...nd-sturen.aspx
|
Intussen is die Nederlandse kogel door de Belgische kerk, en vervangt blauwe Truttelboom De Clerck als minister van just is just. Maar als een N-VA-er aandringt om werk te maken van de gemaakte afspraken luidt het antwoord van Truttelboom's daadkrachtige blauwe collega, staatssecretaris, en aan de rechterkant gelegen concurrentie van de N-VA, Maggi-blokjes-aroma:
Citaat:
"Wij zijn dit zeker niet van plan.
Dat kun je niet op één, twee, drie regelen".
|
Nochtans is "men" dit probleem al bijna vijf jaar lang aan het "regelen". "Men" zegt dat Maggi haar hele gewicht onder het oplossen van het immigratie-probleem zet, maar als het gaat om
illegalen even in de lege Nederlandse gevangenissen te bewaren tot Maggi ze terugstuurt naar hun land van herkomst noemt de populaire dame dat "juridisch bijzonder ingewikkeld".
Waarom dat zo ingewikkeld is?
"Belgische ambtenaren kunnen niet zomaar op Nederlands grondgebied werken".
Enfin, Peterke zag weer een reden om een nieuwe draad over zijn favoriete onderwerp, de N-VA, op te starten. Zo'n kans kan hij toch niet laten voorbij gaan?