Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Johan Bollen
In de VS waarschijnlijk. Ik heb ooit een zwarte Uruguayaanse vriendin gehad die me liefkozend 'mi negro' noemde. Beluister ook de liedjes van (de onvergetelijke) Alfredo Zitarrosa om te beseffen dat 'negro' allesbehalve een scheldwoord is voor 'zwarten' in Uruguay en omstreken (Brazilië).
Hier bv. in de titel van de song.
Romance para un Negro Milonguero
|
Ok, dat is dan een Latijns-Amerikaans standpunt.
Maar Kiko gebruikt de VS-term "politiek correct". Diegenen die deze term hebben gelanceerd zijn VS-Amerikaanse groepen die juist de verworvenheden van de burgerrechtenbeweging willen terugdraaien. Kiko heeft de sketches van Dieudonné niet bekeken, maar voor hem kan Dieudonné als "neger" alleen maar domme dingen uitkramen.
Voor Kiko is alle kritiek op Israël antisemitisme, net zoals elke kritiek op apartheids-Zuid Afrika of op Jim Crow-VS "poltiek correct" is. Israël, de Zuid-Afrikaanse apartheidsstaat en het Amerikaanse imperialisme waren altijd bondgenoten. Al diegenen die hen bekritiseren werden vroeger voor "communist" versleten en nu voor "moslim".
Waarschijnlijk geloven diegenen die Dieudonné voor een moslim houden dat ook Chavez een moslim is?
