Los bericht bekijken
Oud 8 oktober 2004, 11:21   #91
de Vexille
Parlementsvoorzitter
 
de Vexille's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 februari 2004
Berichten: 2.430
Standaard

@ Illwill:

Als conclusie van dat jaar onderzoek door de CIA heeft de US op een heel formele manier z'n zaak gepleit voor de Veiligheidsraad van de VN. Colin Powell mocht daarvoor opdraven, remember? Toen had je dan die hele schertsvertoning met vage satellietbeelden en vooral een gruwelijk gebrek aan concrete en "harde" bewijzen. En daar staan wij dan als "leken" op te kijken en stellen vast dat de US niks anders heeft dan een blinde gretigheid om de verzamelde oorlogsmachine in gang te trekken (voor een vooralsnog niet duidelijke reden), en dat doet op basis van een onvolledig dossier... Mocht de US dit in z'n eigen rechtbanken (dus volgens z'n eigen rechtsregels en procedures) pleiten, dan verliezen ze dit 100% zeker. Het gaat dus niet om vooringenomenheid... maar om het oordelen op basis van wat de partijen zélf aanvoeren; en in dit geval was dat verre van overtuigend.

Dus het afwijzen van de argumentatie achter de invasie gebeurde op basis van het zwakke (eigenlijk quasi-onbestaande) en op bepaalde punten vervalste dossier. (die vervalsingen zijn achteraf trouwens ook toegegeven)

Nogmaals, je trekt niet op deze schaal ten oorlog op basis van vage vermoedens en veronderstellingen.

De uitleg die Bush er nu aan geeft, getuigt van een onverantwoordelijkheid en leugenachtigheid die ik nog nooit een wereldleider heb zien aan de dag leggen. Leg dit maar eens op het bord van de families die hun geliefden hebben verloren in het woestijnfeestje... en vooral ook het vooralsnog ONBEKEND aantal gewonden die voor het leven getekend zullen terugkeren met niks anders dan een stukje blik aan een purper lintje. Het Amerikaanse volk moest hem lynchen voor die schijnheiligheid alleen al.
__________________
[font=Trebuchet MS]Et in Arcadia ego[/font]
de Vexille is offline   Met citaat antwoorden