Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Philips Inc.
"Gewesten en gemeenschappen moeten besparen"
do 07/10/04 -
Volgens PS-vice-premier Laurette Onkelinx moeten de gewest- en gemeenschapsregeringen 200 miljoen euro extra besparen. Aan Vlaamse zijde blijven CD&V en N-VA er intussen bij dat ze volgende week zelf een voorstel voor de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde gaan indienen.
     Onkelinx deed haar uitspraak vanmorgen bij de aanvang van het federale begrotingsoverleg. Volgens de PS-vice-premier gaat de federale overheid over die extra inspanning onderhandelen met de gewesten.
Ze zegt er alvast wel bij dat de Franse gemeenschap niet in staat is om een extra inspanning te doen. Volgens de PS-vice-premier heeft de Franse gemeenschap het al moeilijk genoeg om haar onderwijs gefinancierd te krijgen.
De factuur mogen we wel betalen voor het franstalige wanbeheer, maar een gerechtvaardige splitsing van B-H-V kan voor hen dan weer niet.
Wie is hier eigelijk zelfzuchtig en arrogant?
|
Schaf de gewesten en gemeenschappen af, en geef dat geld aan noodlijdende regio's (ic Wallonië), onder strikte nationale controle.
Over BHV: jeezes,
splits het dan toch!!!
