Los bericht bekijken
Oud 19 maart 2014, 16:17   #1620
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.964
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan van den Berghe Bekijk bericht
Dit zorgde ervoor dat de minderheidtalen niet zelden afkalfden, daar mensen ook in gezinsverband overschakelden naar het Russisch.
Dat was altijd een vrije keuze. Mensen schakelen soms over naar de sterkste en meest verspreide taal, zie je wereldwijd.
Overigens, nu nog zie je dat fenomeen. Bvb. in Tajikistan spreken de stadsbewoners liever Russisch dan Tajieks. In Kazachstan is Russisch de taal van de steden, zelfs al bestaan er programma's om het Kazachs te promoten en is het Kazachs de officiële taal.

Minderheden, zoals Joden, volksduitsers, Tataren, etc. die overal wat verspreid woonden, schakelden over op het Russisch, omdat er maar weinig mensen waren met wie ze in eigen taal konden spreken.

Laatst gewijzigd door tomm : 19 maart 2014 om 16:18.
tomm is offline   Met citaat antwoorden