Los bericht bekijken
Oud 13 april 2014, 21:12   #58
edwin2
Eur. Commissievoorzitter
 
edwin2's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2011
Locatie: Het Graafschap Holland
Berichten: 8.688
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Adrian M Bekijk bericht
Benrhard ving gewoon de klappen op voor de rest die buiten schot bleef.

Bij omkoop door vliegtuigproducenten gaat dit altijd om een scala aan mensen. Saab bijvoorbeeld heeft vrijwel bij elke deal of mogelijk deal te maken gehad met omkoop. Tal van lui werden daarbij omgekocht, draaide meestal om vermoedelijk minimaal 10 lui per deal of mogelijke deal volgens een onderzoeker.
Dassault destijds hetzelfde verhaal, Piet Dankert, 1.5 miljoen. Het archief materiaal werd vernietigd en wat er nog wel is, is voor niemand toegankelijk.

Dassault is vooral ook sterk in de media aan hun kant zien te krijgen. Een Nederlandse journalist gaf aan dat hij allerlei zaken meekreeg zoals een horloge met inscriptie en tal van andere zaken
Lockheed daarentegen brengt het minste op. Hooguit een paar leuke folders and that's it. LM is "openlijk" uiterst terughoudend geworden sinds al die affaires. Hotelkosten vergoeden zijn ze al evenmin scheutig mee

Eén man is nooit beslissend om dit voor elkaar te kunnen krijgen, Bernhard was dit evenmin, daar zijn meerdere mensen voor nodig om genoeg invloed op te kunnen krijgen.
Hij had een voorbeeldfunctie en hij is meegegaan in iets dat volkomen fout was. Daarvoor is hij ook gestraft. Te licht naar mijn idee, maar dit is mijn persoonlijke mening.
__________________
Ní neart go cur le chéile!
edwin2 is offline   Met citaat antwoorden