De CD&V is een klein partijtje dat toch bijna 10% van alle Belgen vertegenwoordigt.
Na N-VA, PS/PS-vl en MR/Ø-VLD vormt CD&V/Cdh hooguit de vierde politieke familie van dit landje.
Dat belet hen niet bijzonder gulzig te zijn.
- Kris Peeters wil terug minister-president worden, voor minder voelt de zonnekoning zich te min.
- Kris Peeters eist daarbij vanzelfssprekend het recht op om helemaal alleen te bepalen wie minister mag worden en wie niet.
- Bovendien eist CD&V het onderwijsministerie voor zich op om door niemand gewilde structuurhervormingen op te leggen.
- Daarnaast wil het vanzelfsprekend ook nog de federale premier leveren.
- En als de burger niet wil opdraaien voor 1,5 Miljard cadeau aan het ACW zullen ze het land platleggen.
Loopt dit partijtje niet een beetje teveel naast zijn schoenen, zeker nadat hun verkiezingscongres gisteren aantoonde dat ze bij gebrek aan eigen programma niets anders kunnen dan op anderen te kakken?
__________________
Exclusief in Vlaanderen: Al wie da ni springt, al wie da ni springt is N-VA (
Brünoke's kleuterbende)
Exclusief in Brussel: Brussel kan wel een paar honderd miljoen Euro missen (Guy Vanhengel, PS (ex-Ø-VLD))
Exclusief in Wallonië: wij keurden de pestbelastingen goed want ze troffen toch vooral de Vlamingen (Didier Reynders, MR)