Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve
De geldhonger van de machtsmonopolist is oneindig. Dat was zo ten tijde van Lodewijk XIV en dat zal altijd zo zijn ; of de hofnar van dienst nu "verkozen" is of door erfenis is aangeduid verandert daar maar weinig aan.
Dat is trouwens niet eens specifiek voor de machtsmonopolist: de geldhonger van iedereen is oneindig. Maar de machtsmonopolist kan het opeisen, de anderen moeten het op wederzijds akkoord bekomen.
In de economie noemt het fundamenteel fenomeen dat je altijd meer wil dan je echt kan bekomen "schaarste", en het is de basis van gans het economische wezen. Als je iemand toelaat om onbegrensd aan zijn grabbelhonger te voldoen door het van anderen op te eisen, ga je noodgedwongen in zo een fiscale uitpersingstoestanden komen. Belgie of een ander zulk systeem, het maakt niet uit: alle systemen die niet onder directe controle staan van de uitgeperste, evolueren allemaal naar een totalitaire fiscaliteit tot ze op hun snuit gaan.
|
laten we dan vaneerstekeer naar de 90% gaan en eens kijken wie er op de snuit gaat. Ben curieus, het socialisme heeft de belastingen verhoogd van 50% BNP naar 55%. Wie wil er meer belastingen ??? Iedereen kijkt elders Ok , je weet dat je moet stemmen voor partijen die gaan voor saneringen in dit copuleus overheidsapparaat