Ik verwijs naar één van de laatste persberichten van VB (voor één keer dat die eens iets nuttigs zeggen):
Vlaams Belang gaat Stad Brussel dagvaarden naar aanleiding van de aanplakking van de verkiezingsaffiches. Deze affichage wordt op het grondgebied van Stad Brussel door de stadsdiensten zelf verzorgd en elke inbreuk hierop wordt beteugeld met GAS-boetes.
Op het moment dat de affiches in het straatbeeld verschenen, dienden we tot onze grote verbazing vast te stellen dat er aan het Vlaams Belang slechts een zeer beperkte plaats op de uithangborden werd toegekend.
In de omzendbrief van 7 februari 2014 van de Minister van Binnenlandse Zaken betreffende het aanbrengen van verkiezingsaffiches wordt nochtans uitdrukkelijk gesteld: “Daarbij dient in elke gemeente een gelijke verdeling van de borden tussen de ingediende kandidatenlijsten plaats te vinden”. Niet alleen dienen wij vast te stellen dat deze regel niet wordt toegepast door de Stad Brussel maar bovendien worden sinds vrijdag 16 mei 2014 alle affiches van Vlaams Belang voor meer dan 90 % overplakt door de diensten van Stad Brussel zélf waardoor de verkiezingscampagne van Vlaams Belang op het grondgebied van Brussel moedwillig door de stadsdiensten, in opdracht van de burgemeester, gesaboteerd wordt. (zie foto in bijlage) Daarom zal Vlaams Belang de Stad Brussel dagvaarden wegens het niet-naleven van de wetgeving ter zake.
Dit is de derde maal in vier maanden tijd dat de kersverse burgemeester van Brussel, Yvan Mayeur, zijn macht misbruikt om stokken in de wielen te steken van Vlaams Belang. Na de arbitraire inbeslagname van een campagnewagen en het roekeloos verbieden van een verkiezingsmeeting, wordt er nu wraak genomen via de verkiezingsaffichage. Het moge duidelijk zijn dat Yvan Mayeur nogal moeite heeft met de spelregels van de democratie.
Meer info:
Frédéric Erens
Is het zo moeilijk dat te respecteren? Wanneer gaan in België eens EERLIJKE verkiezingen plaatsvinden waarbij elke partij gelijkmatig aan bod komt, ook in de media? Zelfs een Miss-België-verkiezing is 100 keer eerlijker !
__________________
België unitair !
|