Het idee dat inflatie nodig is om groei te veroorzaken, is indoctrinatie. Met een eerlijke munt (ttz, waar een constante hoeveelheid van bestaat, en waar er dus geen valsmunterij is) zoals goud is de deflatie gelijk aan de economische groei.
Het enige probleem bij deflatie is dat lonen en dergelijke ook moeten afnemen ; in een vrije markt gebeurt dat vanzelf, maar als er "regulaties" zijn lukt dat niet. Wat dan nodig is, is een negatieve index, maar daar zal nooit iemand willen van horen.
Het verschil tussen een deflaterende en een inflaterende munt is dat een inflaterende munt een opgeblazen financiele sector veroorzaakt met al zijn speculanten en bellen vandien ; een deflaterende munt veroorzaakt sparen.
Een inflaterende munt is schuld-gebaseerd ; een deflaterende munt is sparen-gebaseerd. Sparen kan je gemakkelijk zelf (oppotten) ; schulden, daar zijn een hele hoop intermediairen voor nodig.
Mensen gaan hun aankopen niet eeuwig uitstellen. Op een zeker ogenblik is het gespaarde bedrag groot genoeg, en zijn de prijzen laag genoeg, dat men zich geen geneugten zal ontzeggen. Maar er zal uiteraard een nieuw evenwicht ontstaan, dat eerder opgespaard geld oplevert, eerder dan op de poef leven.
Echter, voor staten die gewoon waren van op de poef te leven, en die gewoon waren van van valsmunterij te leven (via de financiele sector), gaat dat hard aankomen. DAT is de reden waarom men met alle middelen deflatie wil bestrijden: het gratis manna voor de financiers en de staten droogt dan op ; erger, ze hebben dan onafbetaalbare schulden en gaan allemaal failliet gaan.
Maar er is niks aan te doen. De ECB slaagt er nu al niet in om voldoende vals te munten: niemand wil haar tonnen bijgedrukte briefjes nog. Ze gaat je nu dus BETALEN opdat je die briefjes zou aannemen en uitgeven
