Bush heeft de verkiezingen nipt gewonnen en vindt dat het nu wel eens tijd wordt om het Witte Huis eens terug proper in het wit te zetten. Vermits alle Amerikaanse schildersbedrijven poen aan het scheppen zijn in Irak laat hij hierdoor de Amerikaanse Staat aanbestedingen uitschrijven in Europa. Een Nederlander, Duitser, en Belg worden uitgenodigd op het Witte Huis.
Aan de Nederlander vraagt hij: "U ben duidelijk de goedkoopste met 1 miljoen, hoe komt dat?" De Nederlander zegt:"Wij in Holland zijn zeer zuinige mensen en hebben geleerd spaarzaam te werken."
Aan de Duitser zegt hij: "U bent met 2 miljoen dubbel zo duur als uw Nederlandse collega. Hoe komt dat?" En de Duitser zegt: "Aha, dat is de Duitse Grundlichkeit. Als wij iets maken moet het degelijk zijn, en dat heeft zijn prijs."
De Belg ontvangt hij als laatste. Bij zijn prijs van 3 miljoen valt Bush zijn mond open. Hoe komt het toch dat u zo duur bent? Zo kunt u toch nooit het werk binnenhalen. En de Belg zegt:"Wel, ik laat voor 1 miljoen die Hollander in onderaanneming uw huis schilderen, 1 miljoen stort ik op uw rekening, en dat laatste miljoen is voor mij."
En de Belg kreeg natuurlijk de job.
