Los bericht bekijken
Oud 25 augustus 2014, 20:42   #7
ViveLaBelgique
Secretaris-Generaal VN
 
ViveLaBelgique's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.707
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door fonne Bekijk bericht
90 jaar socialisme heeft Antwerpen achtergelaten als een van de armste gemeenten van Vlaanderen. En ja, ook dat staat te lezen in de studie van Belfius.
Het is trouwens verkeerd om nog over "begroting in evenwicht" te praten. De norm die de Vlaamse overheid ingevoerd heeft met het nieuwe boekhoudsysteem is dat er tegen het budget 2019 een positieve autofinancieringsmarge moet zijn.
Op kasbasis heeft de stad Antwerpen een behoorlijk overschot op de rekening. Dat de autofinancieringsmarge negatief is komt uitsluitend omdat de stad onder SP.A bestuur veel te veel schulden heeft opgestapeld die nog moeten afbetaald worden. In het meerjarenplan is voorzien dat Antwerpen op de begroting van 2019 effectief een kleine positieve autofinancieringsmarge zal hebben (~5mio). Niets aan de hand dus, al behoort Antwerpen daarmee tot de laatste groep die het doel bereikt, samen met 56 andere gemeenten dus, waaronder Gent.

Ik zou trouwens wel eens een lijstje willen zien van de 57 gemeenten met daarnaast de coalitie die er in 2007-2012 aan de macht was. Het zou wel eens heel verhelderend kunnen zijn.
Wat versta jij juist onder kasbasis en onder autofinanciering ? Als Antwerpen een reële positieve cashflow zou hebben, wat ik betwijfel door het verschuif-trucks naar autonome lokale overheidsbedrijven - dienen ze eenvoudigweg niets meer te investeren en kunnen ze hun schulden afbouwen.
__________________

Stemtip federaal: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Vlaams: PVDA. Stop genocide ! Stemtip Europa: PVDA. Stop genocide !
Ooit was Bart De Wever de dikke steur vol eitjes voor N-VA; nu is hij de vis die de vijver levenloos maakt.

Laatst gewijzigd door ViveLaBelgique : 25 augustus 2014 om 20:43.
ViveLaBelgique is offline   Met citaat antwoorden