Los bericht bekijken
Oud 29 augustus 2014, 10:19   #317
cato
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 5 november 2013
Berichten: 15.153
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Geert C Bekijk bericht
De grootste fout die de NAVO in haar geschiedenis maakte is dat ze in april 2008 de Oekraïense en Georgische toetreding op de lange baan schoof. Als Oekraïne en Georgië toen waren toegetreden, dan was beide landen - en Europa! - veel leed bespaard gebleven.
Misschien was er dan een oorlog uitgebroken tussen de NAVO en Rusland.
De grote fout is gewest dat Europa er van uitgaat dat Rusland ongeveer hetzelfde is als "Het Westen".
Rusland heeft een totaal andere geschiedenis en heeft nooit een democratie gekend.

Buitenlandse zaken van de EU is een kansloos clubje ,zonder voldoende kennis in huis over landen en volken.
De buitenland commissaris is een zwak en ondeskundig figuur,
omdat de grote landen zelf de eerste viool willen spelen.
Dus Europa zelf is verantwoordelijkheid voor haar zwakheid en speelt Rusland op die manier in de kaart.

Een sterke defensie voor Europa is een noodzaak ,maar nog steeds zijn er EU landen die geen lid zijn van de NAVO en er toch op rekenen dat de NAVO hun militair zal helpen als ze worden aangevallen.
Wel erg onnozel.

Nog steeds heeft Europa haar defensie taken binnen de NAVO niet goed afgestemd ,omdat de grote landen liever concurreren dan samenwerken.
Kortom Europa stelt politiek en millitair niets voor.
En Poetin weet dat en gebruikt dat.

Laatst gewijzigd door cato : 29 augustus 2014 om 10:21.
cato is offline   Met citaat antwoorden