Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door E. Migrant
Die "invasie" kan maar gegaan zijn over die paar honderd vrijwilligers uit het Russisch leger, vooral actief als adviseur, eventueel aangevuld met wat pantserwagens op erg beperkte schaal.
Anders hadden we wel genoeg bewijzen daarvan gekregen van luchtopnames door de Amerikanen. Maar het enige wat ze konden tonen waren opnames van een rij oogstmachines in een veld langs de Russische kant van de grens, waarvan ze ons wilden wijs maken dat het een tankkolonne was.
|
Rusland zal ongetwijfeld wel een rol gespeeld hebben, vooral door het leveren van wapens maar ook het inzetten van technici en specialisten. Maar er zijn geen bewijzen dat het reguliere Russische leger actief was in Donbas. Wel veel Russische vrijwilligers, en ook vrijwillegers uit Zuid-Ossetië, Tsjetsjenië, Kazachstan, etc.
Wat ook al te dikwijls vergeten wordt is dat hele regimenten van het Oekraïense leger zijn overgelopen, met hun wapens en tanks. Daarom vertrouwde het regime het leger niet en werd vooral beroep gedaan op uiterst-rechtse milities zoals aydar, Azov en rechtse sector. Dat verklaart meteen ook de mensenrechtenschendingen op grote schaal.