Los bericht bekijken
Oud 7 december 2014, 09:37   #22
tandem
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 mei 2013
Locatie: Antwerpen
Berichten: 11.192
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Allesstroomt Bekijk bericht
Ook Vandelanotte ziet geen heil in een indexsprong. Volgens hem hebben de meeste bedrijven er niets aan. Enkel de bedrijven die pogen te concurreren met onze buurlanden dmv loonkosten en dat is volgens hem een hopeloze zaak.
Misschien heeft hij wel gelijk gezien wat ik allemaal lees over de vierde industriële revolutie. Buiten het aanleveren en recycleren van grondstoffen, het ontwikkelen van automaten en het mee in stand houden van de internetten voor communicatie en energie lijkt er voor de industrie tegen 2050 niet veel meer weg gelegd. Als die 4 de industriële revolutie toch anders uit draait zal hij wellicht ongelijk gehad hebben.
Blijft ook nog dat een indexsprong of meer gerichtere manieren om de loonkosten te verlagen niet beletten te investeren in onderzoek en innovatie.

http://www.demorgen.be/binnenland/jo...loos-a2143828/
Wat wordt bedoeld met 'vierde industriële revolutie'? Betekent dit niet een radicale transformatie van zowat alles waar we nu over bezig zijn? Als die weg gekozen wordt dan zal snel blijken hoe absurd en conflictueus hedendaagse debatten zijn. Een en ander weerspiegelt zich in post-autistische stromingen die economie terug in herinnering brengen, dit is onvergelijkbaar anders dan het monopolyspel dat verkeerdelijk voor economie aanzien wordt.

Laatst gewijzigd door tandem : 7 december 2014 om 09:38.
tandem is offline   Met citaat antwoorden