Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door SMI94
Ja, en hoeveel Limburgers kennen lokale West-Vlaamse artiesten zoals Preuteleute, Johnny Turbo, Gèsman of Slik de zjèsterre? Die laten (of lieten) ook zalen vollopen hier. Ik zat vorige week nog in een uitverkocht cultureel centrum (800 toeschouwers) in een West-Vlaamse stad naar Preuteleute te kijken, terwijl er waarschijnlijk in totaliteit nog geen 800 Antwerpenaren en Limburgers zijn die er al ooit van gehoord hebben. Leven wij dan ook in een ander land? Of weet u gewoon niet wat het woord 'lokaal' betekent?
|
En toch leven West-Vlamingen en Limburgers in eenzelfde culturele ruimte, omdat ze, alleen al, dezelfde cultuurtaal met elkaar delen.
Kijk, het kan gerust zijn dat een mede-West-Vlaming niet weet wat een steepletaart is, maar iedere Waregemnaar zal u dat feilloos weten te vertellen. Ook dat is lokaal. Hebben we echter dan geen culturele banden met elkaar? Ja, op velerlei vlakken.
Laat het nu zo zijn dat die vlakken tussen Vlamingen en Walen veel minder talrijk zijn. Hierdoor ontstaat logischerwijze sociologische verwijdering.