Los bericht bekijken
Oud 16 december 2014, 19:11   #1
HOUZEE !
Minister-President
 
Geregistreerd: 30 oktober 2008
Berichten: 4.977
Standaard gesprek over de pensioenleeftijd met een vakbondsmilitant

Laatst hoorde ik van een vakbondsmilitant en notoir socialist sp.a-stemmer de volgende stelling :

'Wij spreken altijd over een verhoging van de pensioenleeftijd : aldus dienen mensen te werken tot hun 67 jaar. Althans dat is het streefdoel van de nv-a. Maar ik heb kritiek op die positie van de nv-a, ik ga niet akkoord met die stelling.' 'Want', zo zei de ABVV'er, 'wij spreken over de gelijkheid tussen man en vrouw, en als volbloed socialist ben ik het daar ook volmondig mee eens. Maar dat staat wel haaks op onze natuur, hein.'

'Hoezo?' vroeg ik de arme man, terwijl die zijn vingers door zijn lange baard was aan het halen en zichtbaar hinder ondervond van het rode hesje dat veel te hard spande rond zijn bierbuikje.

'Wel', zo ging de arme drommel verder, 'de nv-a zegt dat de mensen steeds maar langer leven'.

En toen kwam een opsomming van cijfertjes in marxistische stijl, zoals alleen de socialisten met cijfers kunnen goochelen. Maar de essentie was, dat wij gemiddeld wel langer leven, maar dat vrouwen doorgaans wel vijf jaar langer leven dan mannnen. Sla mij dood, ik dacht dat het vijf jaar was, maar de prille vijftiger was opgewonden door zijn discours en de cijfers vlogen rond mijn oren.

'Dus', zo ging de man heftig tekeer met zwaaiende armen, 'dus waar zit de logica van de nv-a feitelijk? Ik vind dat mannen en vrouwen een gelijke behandeling verdienen en even lang van hun pensioenleeftijd zouden moeten kunnen genieten, zodat eenieder recht heeft op zijn twintig jaar pensioen. En omdat vrouwen langer leven, moeten ze dus ook langer werken, dat is een logisch gevolg, hein.'

Ik was verbouwereerd : daar stond een simpele man, ongeschoold, nauwelijks geletterd en socialist, met een klare en duidelijke stellingname.

En nog was de versleten vakbondsmilitant niet uitgepraat. 'Er zijn toch nog zo van die heilige huisjes ... Iedereen zit maar te klagen over die loonkloof tussen man en vrouw, maar het is toch rechtvaardig dat vrouwen minder verdienen zeker? Ten eerste, ze werken al minder lang dan dat ze zouden moeten werken, dat heb ik u allemaal uitgelegd. En ten tweede, aangezien ze dan toch meeprofiteren van het feit dat mannen de gemiddelde leeftijd omlaag halen, doordat zij ook vroeger met pensioen gaan, dan mag daar toch een financiële compensatie tegenover staan. Geef die vrouwen wat minder loon, maar geef ze de mogelijkheid om vijf jaar langer te werken, en aldus een kapitaal te verwerven dat gelijkaardig is aan dat van de man. Iedereen gelijk, hein.'

Ge ziet, er zitten nog knappe koppen bij de socialisten.

Wat denken jullie van de stellingname van deze vakbondsmilitant. Vinden jullie dat mannen en vrouwen recht hebben op een even lange pensioenleeftijd?
HOUZEE ! is offline   Met citaat antwoorden